طراحی و ساخت انواع سوله

 

قیمتهای فروش فوق العاده تا تاریخ 98/1/30

قیمت  ساخت سوله از قرار هرکیلو گرم 12500 ریال

قیمت نصب سوله از قرار هر کیلو گرم 1500 ریال

قیمت  ساخت اسکلت فلزی جوشی از قرار هرکیلو گرم 15000 ریال

قیمت نصب اسکلت فلزی جوشی از قرار هر کیلو گرم 3500 ریال

قیمت  ساخت اسکلت فلزی پیچ و مهره ای از قرار هرکیلو گرم 18000 ریال

قیمت نصب اسکلت فلزی پیچ و مهره ای از قرار هر کیلو گرم 3500 ریال

قیمت سوله و هزینه ساخت سوله چقدر است؟ عوامل موثر در قیمت ساخت سوله چیست؟ و در نهایت مراحل ساخت سوله چیست؟ اگر این سوالات ذهن شما را درگیر کرده است؛ پاسخ آنها را می‌توانید در ادامه این صفحه دریافت کنید. ما در مجموعه آونگ گروپ می‌کوشیم با شفافیت، صداقت و جزئیات کامل درباره شرایط، تعرفه‌ها و هزینه ساخت سوله، مهم‌ترین نکات را با شما در میان بگذاریم.

محاسبه قیمت سوله و هزینه‌های ساخت آن

اغلب مشتریان تصور می‌کنند اندازه و متراژ سوله اصلی‌ترین فاکتور تخمین زدن قیمت سوله است؛ اما باید گفت هزینه ساخت یک سوله به عوامل دیگری نیز وابسته است. در واقع اگرچه مسئله اندازه و متراژ سوله بسیار با اهمیت است؛ اما موارد مهمی همچون محل ساخت، زمین محل ساخت، جنس متریال، نوع طراحی، لوازم جانبی مورد استفاده و... از مواردی است که می‌تواند به شدت بر تخمین قیمت سوله موثر باشد.

متاسفانه بیشتر افراد بدنبال قیمت سوله بصورت دقیق می باشند، ولی این اشتباه بزرگی ست، چون قیمت سوله به عوامل متعددی وابسته می باشد که باعث شده است عنوان کردن قیمت سوله برای شرکت ها بسیار سخت باشد. به عنوان مثال فولاد که اصلی‌ترین عنصر مورد استفاده از ساخت سوله‌های اسکلت فلزی است؛ به شدت به قیمت‌های جهانی وابسته بوده و قیمت آن به طور مداوم در حال نوسان است. در نتیجه می‌تواند عامل موثری بر قیمت سوله باشد. هنگام محاسبه قیمت سوله باید در نظر داشته باشید که قیمت سوله همیشه مهم نیست، بلکه استاندارد و کاربردی بودن سوله جزء مهمی در طراحی یک سوله می باشد، اگر کاربردی بون و آینده کار را در نظر نداشته باشید ممکن است در آینده شیمان شوید. پس بهتر است در ابتدای کار هدف خود را در ساخت سوله مشخص کنید و تا جای ممکن از بهترین مصالح در ساخت سوله استفاده کنید تا بتوانید پروژه ا بدون مشکل و کارایی بالا داشته باشید. در واقع اگرچه صرفه‌جویی در هزینه طراحی و ساخت سوله مسئله مهمی است و باید مورد توجه قرار گیرد؛ اما در نظر نگرفتن این نکته که سوله ساخته شده باید سال‌ها با همان کیفیت اولیه به شما سرویس دهد؛ ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری را ایجاد نماید.

اثر طراحی بر قیمت سوله

مسئله طراحی نقش پر رنگی در قیمت سوله دارد. توجه کنید که ساختمان سوله‌ها معمولا به صورت پیش‌ساخته و بر اساس اصول طراحی مشخصی ساخته می‌شوند. اما این طرح‌های پیش‌ساخته ممکن است تمام نیازهای شما را برطرف نکند. در نتیجه می‌توان بر حسب نیاز مشتریان ویژگی‌های مختلفی از جمله انواع درب و پنجره‌ها، جرثقیل ثابت در سوله، وجود نیم‌طبقه در سوله، سیستم‌های تهویه و فن‌ها، نازک‌کاری و نمای سوله، افزایش ارتفاع سقف سوله و انواع روش‌های عایق‌کاری با اهداف مختلف را با توجه به کاربری سوله، به طرح اولیه اضافه کرد.

طبیعتا افزایش یا کاهش این ویژگی‌ها می‌تواند بر محاسبه قیمت سوله موثر باشد. فراموش نکنید که کاربری یک سوله می‌تواند از آشیانه یک فرودگاه، تا یک سالن ورزشی یا کارگاه و... متفاوت باشد. در نتیجه این تصور که با افزایش متراژ سوله، هزینه هر متر مربع آن کاهش پیدا می‌کند، همیشه درست نیست. البته در شرایط یکسان و سوله‌هایی با امکانات یکسان این مسئله صدق می‌کند؛ و هزینه هر متر مربع در قیمت سوله‌ های بزرگتر کاهش می‌یابد.

مثلا تصور کنید که در سوله شما لیفتراک‌های سنگین به طور مداوم در حال رفت و آمد باشند. در این شرایط روزانه وزن زیادی روی کف سوله فشار وارد می‌کند. بنابراین نیازمند زیرسازی و کف‌سازی بسیار عالی برای حفظ شکل و استحکام کف سالن هستید؛ و این موارد به راحتی موجب افزایش قیمت سوله می‌شود. در مثالی دیگر ارتفاع یک سوله ورزشی بسیار بیشتر از یک سوله انبار است. در نتیجه همین ویژگی ساده می‌تواند موجب افزایش قیمت سوله شود.


طراحی، محاسبه و ساخت انواع سوله های صنعتی و کارگاهی با جرثقیل و یا بدون جرثقیل. همینطور دارای سقف شیبدار و قوسی. جهت اطلاع از رزومه و پروژه های اجرا شده به لینک مقابل مراجعه فرمایید:


اثر محل ساخت سوله بر هزینه ساخت آن

محل ساخت سوله می‌تواند اثر مستقیمی بر قیمت سوله داشته باشد. کیفیت و پایداری زمین محل ساخت از نظر جنس و میزان تراکم خاک موضوع مهمی است؛ که می‌تواند بر هزینه ساخت سوله بیفزاید. در واقع اگر قرار است سوله شما روی زمینی با خاک سست بنا شود؛ پیش از هرچیز باید به مقاوم سازی خاک و بستر سوله توجه کنید. این مسئله به‌راحتی می‌تواند هزینه نهایی کار را افزایش دهد. همچنین اقلیم یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت سوله است. میزان بارش برف و باران، میزان رطوبت هوا و از همه مهم‌تر وزش باد، از مواردی است که قیمت سوله را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. رعایت اصولی برای مقاومت سوله در برابر این ویژگی‌های طبیعی علت تغییر هزینه ساخت سوله است.

جالب است بدانید که سوله‌ها به دلیل وسعت زیاد دیواره‌ها، به شدت تحت تاثیر وزن شدید باد هستند. به همین دلیل در اقلیم‌هایی با وزش باد شدید، رعایت استانداردهایی برای افزایش استحکام دیوارها و سقف سوله، بسیار ضروری است.

در نهایت فراموش نکنید که مهم‌تر از قیمت سوله و هزینه‌های ساخت آن، کیفیت کار دریافتی است. چه بسیار افرادی که سرمایه موجود در سوله‌های خود را، تنها به دلیل کیفیت پایین سوله از دست داده‌اند. سوله به مثابه گاوصندوق شما از مواد اولیه و تجهیزات شما، محافظت می‌کند؛ و اگر نتواند به‌خوبی از پس این وظیفه ساده برآید؛ در مواقع حساس، ممکن است ضررهای هنگفتی را روی دست شما بگذارد. در این زمینه نیز وجود تیم طراحی و اجرای مجرب و با تجربه مسئله‌ای مهم است. ما در آونگ گروپ با سابقه‌ای طولانی در طراحی و ساخت انواع سوله، این اطمینان را به شما می‌دهیم که بهترین سوله‌ها را با توجه به نیازهای شما و با بهترین قیمت به شما ارائه کنیم.

آخرین مقالات
آوریل 23, 2019
Supporting types for skeletal structure

انواع تکیه‌گاه برای سازه اسکلتی

برای مقاومت بیشتر در هر سازه نیاز به تکیه‌گاه‌هایی از جنس آهن و فولاد خواهد بود. این تکیه‌گاه‌ها باعث می‌شوند تیرها به طور ثابت در جای […]
آوریل 11, 2019
Construction terms for steel structures

اصطلاحات ساختمانی برای سازه‌های فولادی

در زیر شما با تعاریف و اصطلاحات اساسی مورد استفاده برای توصیف ساختمان‌های فولادی از پیش مهندسی شده آشنا خواهید شد. این تعاریف کلی هستند و […]
مارس 17, 2019
Iron And Steel Supports For Mason Work

تکیه گاه‌های اسپندرال برای کارهای بنایی با ساختار اسکلتی

ساده‌ترین نوع تکیه گاه اسپندرال در مواقعی استفاده می‌شود که دیوار کاملا ساده بوده و از آجر ساخته شده باشد. در چنین مواردی، یک کانال و […]
فارسی