یک سیستم ساختمانی متفاوت با سازه‌های اسکلت فلزی

Industrial Shed
سوله‌های صنعتی
آبان ۷, ۱۳۹۷
Types of Sheds for various uses
انواع سوله برای مصارف مختلف
آذر ۱۵, ۱۳۹۷
نمایش همه
Building with metal structures

موج گسترده‌ای از مقررات ساختمان سبز مسیر خود را در سراسر دنیا باز کرده‌اند و هدف آنها دستیابی به بازدهی انرژی خالص بالا و حداقل میزان تولید زباله است. این مقررات برای تغییر صنعت ساختمان، تاثیرات عمیقی را بر روش‌های خانه سازی داشته‌اند و سیستم‌های ساختمانی جدیدی مانند سازه‌های اسکلت فلزی ساخته شده در کارخانه را معرفی کرده‌اند.

فن آوری‌های ساخته شده سیستماتیک (اغلب پیش ساخته، مانند مدولار، پانل، و غیره) به عنوان “جایگزین‌های ساختمانی” معرفی می‌شدند، از طرف دیگر افراد متخصص به وسیله دستگاه‌های پیشرفته با ساخت اسکلت فلزی در کارخانه آماده‌اند تا شکاف بین استانداردهای ساختمانی فعلی و الزامات بازدهی بالای انرژی را پر کنند. هر ساله سیستم‌های ساختمانی در حال پیشرفت است، زیرا مزایای بسیاری را برای صاحبان خانه‌ها به ارمغان می‌آورند.

سیستم‌های سازه‌های اسکلت فلزی به دلیل دارا بودن ساختار فولادی و عایق کاری با کارایی بالا به طور ویژه‌ای یک سیستم منحصر به فرد هستند. در حالی که این تکنولوژی شباهت‌هایی با سیستم‌های پیش ساخته و مزایای مرتبط با آن (مانند اجزای تولید شده) دارد، مزایای دیگری را نیز ارائه می‌دهد بعضی از آنها را ما در ادامه پوشش می‌دهیم.

بر خلاف ساخت و سازهای سنتی، تنظیمات کارخانه‌ای کنترل شده مورد استفاده در سیستم‌های ساختمان معمولا تحت کنترل کیفیت قرار می‌گیرند و روش‌های ساده‌تر ساخت را با فرآیند تولیدی متفاوت از شرکتی به شرکت دیگر ارائه می‌دهند.

 

مزایای کلیدی سازه‌های اسکلت فلزی

قبل از سفارش محصول، کل خانه به طور مجازی در فضای ۳ بعدی مدل می‌شود، که از تناسب آن در محل سایت اصلی اطمینان حاصل شود. با این مدل سه بعدی، تمام جوانب در نظر گرفته می‌شود و تغییرات قبل از اجرا اعمال شده و با این کار پیش بینی‌های لازم صورت خواهد گرفت.

 

بهره وری انرژی

با تولید متمرکز بر مجموعه‌ای از المان‌ها و یا عناصر ساختمانی، خانه‌های ساخته شده سیستماتیک به طور کلی بهتر عایق‌بندی شده و با دقت طراحی می‌شوند که در نتیجه منجر به افزایش بهره‌وری انرژی آنها می‌شود. ترکیبی از پانل‌های پلی استرین گسترش یافته و عایق‌های فوم پلی اورتان محفظه‌های هوا، عایق حداقل R28.5 دیواری و عایق سقفی R53 یا بالاتر را فراهم می‌کنند. اجزای کلیدی استخراج حرارتی را به حداقل می‌رسانند.

 

کاهش زباله

تولید قطعات ساختمانی در محیط کارخانه اجازه می‌دهد تا بتوانید استفاده مؤثرتری از مواد و روش‌های ساختمانی داشته باشید و در نتیجه زمان ساخت و ساز سریع‌تر شده و میزان تولید زباله را کاهش می‌دهد. اجزای سازه‌های اسکلت فلزی در کارخانه‌های مشابه خودروسازی و صنایع هوا فضا تولید می‌شوند تا در محل سایت دقیق‌تر مونتاژ شوند.

خانه‌های ساخته شده از قطعات سازه‌های اسکلت فلزی در بسته بندی‌های مسطح به محل حمل شده و در محل توسط کارگران محلی بدون نیاز به هیچ ابزار تخصصی و یا آموزشی مونتاژ می‌شوند. اسکلت فلزی تولید شده در کارخانه باعث می‌شود در کارگاه ساختمانی هیچ عملیات ساخت مورد نیاز نبوده و با این کار مزاحمتی برای انجام عملیات دیگر ساختمانی بوجود نخواهد آمد و ساخت و ساز سریع‌تر پیش خواهد رفت.

 

انعطاف پذیری در طراحی

خانه‌های ساخته شده سیستماتیک، اگر به صورت مناسب طراحی شوند، اغلب دارای انعطاف پذیری‌های بسیاری در طراحی با مجموعه‌ای از ماژول‌های حجمی یا اجزای پیش ساخته هستند، زیرا اکثر شرکت‌ها میزان خاصی از سفارشی سازی را در مدل‌های استاندارد ارائه می‌دهند.

 

فرآیند طراحی با تکنولوژی ادغام شده است

پنجره‌های کف تا سقف، دهانه‌های باز عریض و ارتفاع سقف تا ۶٫۷۰ متر، ویژگی‌های طراحی موجود در تمام خانه‌های سفارشی ساخته شده از قطعات سازه‌های اسکلت فلزی هستند. از آنجایی که خانه‌هایی با سازه‌های اسکلت فلزی در سایت مونتاژ می‌شوند، طراحی آنها می‌تواند برای موارد چالش برانگیز با دسترسی دشوار، بهینه شود.

در حالی که استثنائاتی در این موارد به طور کلی وجود دارد، خانه‌های ساخته شده سیستماتیک مزیت‌های قابل توجهی نسبت به ساخت و سازهای سنتی دارند و می‌توانند کاملا پاسخگوی تقاضای رو به رشد بازار مسکن در زمینه بازدهی انرژی باشند.

گروه صنعتی آونگ
گروه صنعتی آونگ
گروه صنعتی آونگ در تلاش است که با گردهم آوردن مطالب جذاب و مفید شما را در راه رسیدن به آنچه می‌خواهید یاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *