Building with metal structures
یک سیستم ساختمانی متفاوت با سازه‌های اسکلت فلزی
آبان ۲۲, ۱۳۹۷
Prefabricated structures
انواع سازه‌های پیش ساخته
آذر ۲۱, ۱۳۹۷
نمایش همه
Types of Sheds for various uses

اگر شما به دنبال ساخت یک سوله جدید هستید، چه نوعی را باید بسازید؟

نوع سوله که به آن نیاز دارید بستگی به عوامل متعددی مانند هدف، بودجه، فضای موجود و موقعیت مکانی دارد. قبل از اینکه یکی را انتخاب کنید، ابتدا نیاز دارید تا اطلاعاتی در مورد انواع مختلف آن کسب کنید و اطمینان حاصل کنید کدامیک از این موارد به بهترین شکل می‌توانند نیازهای شما را برآورده کنند. که تمامی این مواردمی تواند در قیمت سوله تاثیر گذار باشد.

انواع مختلف سوله

انواع سوله‌های موجود در بازار به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا پاسخگوی طیف گسترده‌ای از نیازها، الزامات و محدودیت‌های فضایی موجود باشند. علاوه بر سوله‌های انبار، شما می‌توانید سوله‌های پیش ساخته آماده داخلی، باغ، مزرعه و فضاهای صنعتی یا تجاری را خریداری کنید. برای ساخت ابتدا سطح زیر آن را آماده کرده و در مرحله بعد نوبت به ساخت اسکلت فلزی خواهد بود که بقیه اجزاء سازه مناسب با آن ساخته خواهند شد.

سوله‌های انبار روستایی

سوله‌های انبار معمولا کوچک و جمع و جور هستند تا در فضا‌های کوچک مورد استفاده قرار گیرند. شما می‌توانید سوله‌های کوچکی را خریداری کنید و یا از سوله انبار بزرگتر استفاده کنید تا فضای کارگاه کوچک را دو برابر کنید. سوله‌های بزرگتر همچنین در دسترس هستند که فضای بیشتری را برای ذخیره سازی، منطقه‌ای با قابلیت کارگاهی و در برخی موارد حتی فضای گاراژ فراهم می‌کنند.

این اتاقک‌های محکم و بزرگ را می‌توان برای ذخیره مواد غذایی، خوراک، تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده قرار داد. بعضی از آنها حتی می‌توانند فضای گاراژ برای وسایل نقلیه شما را دو برابر کنند.

سوله‌های صنعتی

سوله‌های صنعتی معمولا بزرگترین نوع سوله هستند که می‌توانید خریداری کنید و دوام و عملکرد خوبی ارائه می‌دهند و برای طیف وسیعی از مصارف کشاورزی، ذخیره سازی، تولید و برای اهداف تجاری مناسب هستند.

به چه چیزی در یک سوله نیاز دارید؟

هنگامی که از گزینه‌های موجود در بازار آگاهی داشته باشید، آنچه را که در یک سوله به دنبال آن هستید را بررسی کنید. فاکتورهای دیگری مانند بودجه، فضای موجود و انواع مصالح ساختمانی مورد نظر خود را در نظر بگیرید و بعد از آن به فکر سفارش یک سوله باشید.

Types of Sheds

هدف

سوله خود را برای چه منظور استفاده می‌کنید؟ اگر شما از آن برای تولید، ساخت و ساز یا اهداف تجاری استفاده می‌کنید، یک سوله بزرگ صنعتی یا تجاری احتمالا بهترین گزینه شما خواهد بود. اگر شما از آن برای ذخیره تجهیزات مزرعه، نگه داشتن اسب یا دیگر حیوانات استفاده می‌کنید، یک سوله مزرعه‌ای که درب‌های دسترسی بزرگی دارد، احتمالا بهترین شرایط را برای شما ایجاد خواهد کرد.

اگر به دنبال یک سوله برای باغ یا حیاط داخلی خود هستید یک سوله انبار می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. این امر به این معنی است که شما فقط به دنبال فضا هستید تا وسایل و تجهیزات خود را در شرایط خوب نگه دارید، با استفاده از آن وسایل و تجهیزات خود را نگهداری کنید و فضای بیشتری را برای خود درست کنید.

همچنین در نظر بگیرید که آیا شما نیازی به فضای ذخیره سازی روباز همراه با روشنایی، تهویه، رخت آویز، چراغ‌های آویز و سایر ویژگی‌های مورد نیاز دارید.

بودجه

یکی از ملاحظات آشکار بودجه است، زیرا شما باید مطمئن شوید که می‌توانید هزینه آن را بپردازید. هرچه سوله بزرگتر باشد، گرانتر خواهد بود، بنابراین مهم است که توازن خوبی بین نیازهای فضایی و ملاحظات بودجه‌ای خود ایجاد کنید. اگر بودجه شما جوابگو باشد، آن را با توجه به نیازهای شخصی خود سفارشی سازی کنید.

اندازه و فضا

هنگامی که شما در مورد سوله مورد نظر خود تصمیم می‌گیرید، باید اندازه و فضای در دسترس خود را در نظر بگیرید. مکان مورد نظر که در اختیار دارید تعیین می‌کند که چه مقدار از فضا، در دسترس شما خواهد بود. اگر فضای زیادی برای یک هدف تجاری در اختیار دارید، ممکن است یک سوله تجاری یا صنعتی برای شما بهترین گزینه باشد.

پی و سطح زیرین سوله

سوله‌ها باید بر روی سطوح پایدار و صاف ساخته شوند. این که آیا شما نیاز به ساخت یک پی دارید یا نه، بستگی به مکان مورد نظر شما خواهد داشت و اینکه آیا یک فونداسیون مستحکم در حال حاضر در مکان مورد نظر شما وجود دارد یا خیر. علاوه بر این، انواع مختلف اتاقک‌ها اغلب به انواع مختلفی از پی‌ها نیاز دارند و ممکن است نیاز به ویژگی‌هایی از قبیل کفپوش، سنگ خرد شده، چوب، پایه، بتن، شن و کاشی داشته باشد.

با تولید کننده یا سازنده سوله، برای تعیین اینکه به چه نوع فونداسیونی نیاز دارید، مشورت کنید و در هنگام خرید سوله مورد نظر خود، این مسئله را در ذهن داشته باشید.

مصالح و مواد ساختمانی

در این بین که شما در مورد بهترین نوع سوله تصمیم می‌گیرید، یکی دیگر از عوامل مهم که باید در نظر بگیرید، مصالح ساختمانی است که شما برای ساخت سقف خود از آن استفاده می‌کنید. سه مصالح اصلی برای ساخت سوله و اجزاء داخلی آن وجود دارد: فلز، چوب، رزین پلاستیکی و یا وینیلی.

  • چوب می‌تواند یک انتخاب جذاب برای استفاده در داخل و اتاق‌ها باشد، اما همچنین نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری در مقایسه با اتاقک‌های فلزی و پلاستیکی دارد و همچنین در برابر حملات موریانه‌ها و حشرات آسیب پذیر است.
  • فولاد یا فلز – تعجب آور نیست که فولاد محبوب‌ترین مواد سازنده اتاقک برای بسیاری از مردم باشد. با ترکیب قدرت، قابلیت اطمینان و حداقل نیاز به تعمیر و نگهداری، فولاد ضد زنگ معمولا یک انتخاب عالی است.

بسیاری از گزینه‌های با کیفیت در بازار وجود دارد، اما انتخاب گزینه مناسب با توجه به نیازهای شما، نیاز به کمی برنامه ریزی و تفکر دارد. تا زمانی که فاکتورهایی مانند بودجه و هدف خود را در نظر بگیرید، مشکلی در انتخاب گزینه سوله مناسب با توجه به نیازهای خود نخواهید داشت.

گروه صنعتی آونگ
گروه صنعتی آونگ
گروه صنعتی آونگ در تلاش است که با گردهم آوردن مطالب جذاب و مفید شما را در راه رسیدن به آنچه می‌خواهید یاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *